BLOG - Test na opiekuna labradora

Jako hodowla labradorów z kilkunastoletnim stażem zdobyliśmy doświadczenie i wiedzę na temat tej rasy psa. Znamy wszelkie plusy i minusy posiadania labradora. Wiemy kto może a kto nie powinien stać się opiekunem tej rasy psa. Sprawdź czy labrador retriever to na pewno pies dla Ciebie.
Zapraszamy do lektury!       29.11.2019 r. godz. 14.00       Przeczytaj w 3 minuty

labrador-zabawa-patyk

Jeśli zdecydowałeś się już na zakup psa to decyzja o wyborze rasy jest teraz najistotniejsza aby nowy domownik spełnił Twoje oczekiwania i wspólne życie przebiegało harmonijnie i w zgodzie z Twoim trybem życia. Przyjrzyj się teraz poniższym twierdzeniom i sprawdź czy są dla Ciebie prawdziwe.


1. Liczę się z tym, że labrador jest psem dużym, silnym i potrzebuje równie silnego przewodnika.

2. Spacery, wycieczki - to moja specjalność. Będę pełen szczęścia gdy na spacerach będzie towarzyszył mi mój labrador. Mój rozkład dnia pozwoli na wygospodarowanie czasu aktywnie spędzanego z moim psem.

 3. Godzę się na obecność psa w domu ( sierść, piasek wnoszony na łapach, bąki puszczane cichaczem ) Przyjmę go jako nowego domownika i otoczę go miłością na jaką zasługuje. Mój labrador jest szczęśliwy gdy mnie słyszy, widzi i czuje.

 4. Wiem, że labrador domu strzec nie będzie bo w każdej żywej istocie chce widzieć przyjaciela. Przed wrogami i złodziejami muszę się sam obronić a na mojego labradora mogę liczyć gdy chcę powiększać swoje grono przyjaciół. Jego życiowe motto- kredyt zaufania dla wszystkich.

 5. Znajdę czas i przyjemność w szkoleniu mojego psa.

 6. Jestem zdolny do zachowania konsekwencji aby mój pies wiedział kto jest jego panem i nie rościł sobie praw do dominacji.

 7. Mój pies nie zostawałby sam na długie godziny w domu a ja znalazłbym codziennie czas na zabawy z nim.

 8. Chcę aby mój pies był przyjazny ludziom i innym psom.

 9. Mój pies nie będzie się żywił resztkami z pańskiego stołu bo mogę mu kupować specjalną karmę dla ras dużych. Koszt miesięczny utrzymania mojego psa może sięgać sumy 200pln i więcej.

 10. W moim labradorze znajduję towarzysza i wiernego przyjaciela a nie obrońcę czy stróża.

  Jeśli wszystkie zdania powyższe mógłbyś uznać jako swoje własne to labrador jest idealnym psem dla Ciebie.

 powrót