?????!!!!!!!

Magdalena Je?man
tel.
42 6365802
kom.
508742666
biuro@ta-bajka.pl


Ta Bajka

Hodowla

Hotel

Psi Park

Miszmasz

Kontakt

 

 

JAK CHRONIĆ PSA PRZED DZIEĆMI, JAK CHRONIĆ DZIECI PRZED PSEM

Mamy w domu szczeniaka i dziecko - czyli kolokwialnie ujmując dwa dzieciaczki, z których żadne o życiu dużo nie wie. Porównanie może nie dla wszystkich na miejscu ale już wyjaśniam. Szczeniak jak to szczeniak będzie robił to co będzie dla niego opłacalne. A dziecko - również. Pozostawiając je same sobie pozwalamy na to, aby same ustalały reguły. I zrobią to. Dziecko po dziecięcemu a pies po psiemu. Nie zawsze będzie to korzystne a nawet bezpieczne.
Dużo ostatnio doniesień medialnych o „okrutnych psach”, które bez przyczyny pogryzły dzieci. Zastanówmy się jak uchronić psa przed dzieckiem żeby nie trzeba było chronić dziecka przed psem. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji warto dostosować się do kilku zasad.
1. Zawsze zwracamy uwagę na mowę ciała czyli język zwierzęcia. Dziecko, kiedy będzie niezadowolone przyjdzie i powie – pies nie.
2. Nigdy – nawet na parę minut - nie zostawiamy psa samego z dzieckiem.
3. Dziecko nie powinno samo zajmować się wychowaniem psa. To duża odpowiedzialność. Nie możemy takiego zadania powierzyć dziecku.
4. Nie dopuszczaj do tego by dziecko samo wychodziło z psem na spacery, jeśli pies wda się w konflikt z innym psem dziecku może stać się krzywda.  DALEJ

Jolanta Lach
                                                                                                                                  

Zakup psa    Rozwój psa    Zmysły    Trening    Szkolenie szczeniaka    Utrzymanie     Finanse