< <
 

 

        

        

 

       ?????!!!!!!!

Magdalena Je?man
tel.
42 6365802
kom.
508742666
biuro@ta-bajka.pl


Ta Bajka

Hodowla

Hotel

Psi Park

Miszmasz

Kontakt

 

 NAUKA CZYSTOŚCI

       Złota zasada uczenia psa czystości polega na tym, że wyprowadzamy go po każdym przebudzeniu, po posiłku i po zabawie. Małe szczeniaki, około 12 tygodniowe załatwiają swoje potrzeby mniej więcej co 1,5 - 3 godziny, w zależności od rasy. Pomocne w nauce są gazety lub specjalne podkłady, które wykłada się w jednej części pokoju, aby pies skojarzył miejsce z czynnością wypróżniania. Należy psa nagradzać za samodzielne znalezienie "psiej toalety".

      A co jeśli zdarzy się wpadka? Nie wolno wpychać nosa psa w odchody. Jedyne co osiągniemy to nowe zachowanie. Pies będzie siusiał wtedy, gdy nie widzimy, będzie się chował w przeróżnych zakamarkach a my będziemy znajdować  pozasychane kałuże wsiąknięte w panele.

Podkłady czy gazety z czasem możemy przenieść bliżej drzwi. Kiedy już po szczepieniach będziemy mogli wychodzić z psem na prawdziwe spacery nagradzajmy go tak jak w domu za każdą kałużę.

      Nie każdy pies łapie wszystko w tym samym tempie, lecz dzięki naszej cierpliwości i konsekwencji na pewno ułatwimy mu  naukę.

 

                                                                                                                 Jolanta Lach

Zakup psa    Rozwój psa    Zmysły    Trening    Szkolenie szczeniaka    Utrzymanie     Finanse