<
 

 

        

        

 

       ?????!!!!!!!

Magdalena Je?man
tel.
42 6365802
kom.
508742666
biuro@ta-bajka.pl


Ta Bajka

Hodowla

Hotel

Psi Park

Miszmasz

Kontakt

 

GENY A WYCHOWANIE

       Geny są bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na charakter naszego psa ale nie tylko one są winne temu, że psy bywają agresywne, nerwowe czy lękliwe. Są tylko jednym z kilku czynników, które mają wpływ na przyszły charakter naszego malucha. Oprócz nich bardzo ważna dla psa jest między innymi: wiedza zdobyta od matki i rodzeństwa w pierwszych tygodniach życia, środowisko w jakim jest wychowywany, przebieg procesu socjalizacji oraz zdobyte doświadczenia.
      Podczas pierwszych zabaw z rodzeństwem szczeniak uczy się psiego języka oraz bardzo ważnej rzeczy – siły ugryzienia. Jeśli zostanie zbyt szybko zabrany od matki, sióstr i braci nie nabędzie powyższych umiejętności. Efektem tego będą kłopoty w komunikacji ze swoimi psimi kolegami, które mogą spowodować że pies popadnie w konflikt z każdym napotkanym psem. Czy winne są temu geny? Nie.
      Psy odczytują nasze emocje, a atmosfera jaka panuje w domu często udziela się naszym czworonożnym milusińskim. Jeśli prowadzimy nieregularny tryb życia a do tego jesteśmy cholerykami istnieje prawdopodobieństwo, że nasz pies również będzie nerwowy lub pojawią się u niego różne lęki. Kolosalne znaczenie ma także proces socjalizacji czyli, przyzwyczajanie i zapoznanie psa z obcymi dla niego czynnikami środowiska czy ludźmi. To co jest obce budzi lęk i niepokój. Pies musi zapoznać się praktycznie ze wszystkim, z czym będzie obcował w dorosłym życiu. Odpowiedzialność za to ponosi właściciel. Dlatego nie możemy zrzucać winy na geny, jeśli pies w przyszłości będzie bał się schodów, samochodu lub koparki. Może to oznaczać, że nie miał z nimi nigdy kontaktu.
                                                                                                            DALEJ

                                                                                                             Jolanta Lach

Zakup psa    Rozwój psa    Zmysły    Trening    Szkolenie szczeniaka    Utrzymanie     Finanse