<
 

 

        

        

 

       ?????!!!!!!!

Magdalena Je?man
tel.
42 6365802
kom.
508742666
biuro@ta-bajka.pl


Ta Bajka

Hodowla

Hotel

Psi Park

Miszmasz

Kontakt


 

CZEGO POTRZEBUJE SZCZENIAK

 

Gdyby spytać przeciętnego właściciela psa jakie potrzeby ma jego podopieczny, bez wahania wymieniłby: jedzenie, dach nad głową i możliwość wypróżnienia.

Każda żywa istota, czy to pies czy człowiek ma swoje potrzeby. W dużej mierze od sposobu i możliwości ich realizacji zależy  zdrowie fizyczne oraz psychiczne żyjącej istoty. Najniebezpieczniejsze jest to, że właściciele postrzegają psie potrzeby po ludzku lub nie dostrzegają ich wcale. Czasem nie zawsze trafnie oceniają czego brakuje ich pupilowi. Na tym tle rodzą się zazwyczaj problemy związane z zachowaniem. Pies zaczyna się buntować. I trochę ma racji. Gdybyśmy zamknęli człowieka w małym, pustym mieszkaniu; przynosili mu posiłki, dwa razy dziennie umożliwili mu wejście do toalety i zupełnie ograniczyli jego kontakt ze światem - zapewne po jakimś czasie potrzebowałby pomocy psychologa a może nawet psychiatry.

Tak samo jest z psem. Może wyładowywać swoje rozgoryczenie i frustrację na domowych meblach jeśli nie umożliwimy mu realizacji psich potrzeb. Zanim pójdziemy po pomoc do fachowca, z nadzieją że „naprawi” nam psa, prześledźmy czy dostrzegamy czego pies potrzebuje.

                                                                               DALEJ        Jolanta Lach

                                                                                                                             

Zakup psa    Rozwój psa    Zmysły    Trening    Szkolenie szczeniaka    Utrzymanie     Finanse