<
 

 

        

        

 

       ?????!!!!!!!

Magdalena Je?man
tel.
42 6365802
kom.
508742666
biuro@ta-bajka.pl


Ta Bajka

Hodowla

Hotel

Psi Park

Miszmasz

Kontakt

 


 

 

CO ZROBIĆ ABY ŻYCIE Z PSEM BYŁO RADOŚCIĄ A NIE UTRAPIENIEM

To okrutne co zaraz napiszę, ale większość problemów z psami mamy na własne życzenie. Ba! Pielęgnujemy je, utrwalamy w błogiej nieświadomości aż do chwili, kiedy pies zniszczy nam część mieszkania, sąsiedzi przestaną odpowiadać nam dzień dobry z powodu szaleńczego szczekania naszego „maleństwa”, a kładąc się wieczorem do łóżka usłyszymy warczenie leżącego już tam Pikusia.
Co przeoczyliśmy? Gdzie popełniliśmy błędy? W myśl zdrowej zasady, że „lepiej zapobiegać niż leczyć” spróbujmy wypisać zasady, które pomogą nam nie doprowadzić do tego stanu rzeczy.
Oto one:
1. Ustal reguły i bądź konsekwentny. Jeśli ustalisz konkretną zasadę, egzekwuj ją. Nie rób żadnych wyjątków, inaczej twój pies nie będzie wiedział czego od niego oczekujesz. Jeśli pozwolisz mu skakać na siebie kiedy jesteś w ubraniu „roboczym”, bez zastanowienia wskoczy kiedy będziesz miał garnitur.
2. Naucz psa znaczenia komendy „nie”, która ma oznaczać: Skończ robić to, co robisz. Osiągniesz mistrzostwo, jeśli pies będzie reagował na Twoje „ciche nie”. Nie sztuką jest wrzeszczeć na psa.
3. Ty masz prawo do prywatności – Twój pies również. Pozwól mu na spokojny sen i nie zaczepiaj go, kiedy odpoczywa po spacerze.
                                                                                                    DALEJ
        Jolanta Lach

                                                                                                                             

Zakup psa    Rozwój psa    Zmysły    Trening    Szkolenie szczeniaka    Utrzymanie     Finanse