?????!!!!!!!

Magdalena Je?man
tel.
42 6365802
kom.
508742666
biuro@ta-bajka.pl


Ta Bajka

Hodowla

Hotel

Psi Park

Miszmasz

Kontakt

 

 

JAK CHRONIĆ SZCZENIAKA PRZED NIM SAMYM?
      Ludzki świat pełen jest niebezpieczeństw, które czyhają na małego, nieświadomego pieska. Szczeniaki poznają otoczenie wąchając i biorąc wszystko do pyska. Ciekawy świata brzdąc - w swojej kreatywności - potrafi wprawić nas w zdumienie. Pomysły na zorganizowanie sobie zajęć mogą skończyć się tragicznie dla naszego podopiecznego, jeśli nie przygotujemy odpowiednio domu na jego przyjście.
       O czym powinniśmy pamiętać? O tym, że pies nie myśli jak my i nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa. Jeśli będzie się nudził znajdzie to „coś”, czym się „pobawi”. Oby nie były to kontakty czy przewody elektryczne.  Wystarczy kupić zatyczki na gniazdka i pochować przewody w miejsce niedostępne dla malucha, a dla świętego spokoju, w czasie naszej nieobecności, odłączać wtyczki z gniazdek.
      Pochować należy także małe elementy i "bibeloty", które pies może połknąć. Wszelkie spinacze, agrafki i szpilki powinny "wprowadzić się" na stałe do szuflad. Jeśli jesteśmy fanami małych ozdób i są one dla nas bardzo cenne warto przestawić je poza zasięg szczeniaka.
       Kosz na śmieci to uczta dla podniebienia! Szczególnie jeśli będą w nim resztki nadpsutego jedzenia. Taka przygoda może skończyć się jednorazową biegunką ale również długotrwałym i kosztownym leczeniem psa. Wszelkiego rodzaju detergenty pochowajmy najlepiej do szafek, do których nie będzie miał dostępu pies.
       Kuchenka gazowa. Wychodząc z domu nie zostawiajmy na kuchence dopiero co ugotowanej zupy. To oczywiście będzie zależało od predyspozycji psa, ale jeśli od oseska gubił nóżki za jedzeniem to istnieje prawdopodobieństwo, że garnek z zupą (o ile będzie osiągalny) wyląduje na ziemi i może poparzyć zwierzę.
       Duże niebezpieczeństwo stanowi również część roślin doniczkowych i ogrodowych.  I na koniec leki powinny znaleźć miejsce poza zasięgiem łapek i pyska.  Dzięki szczeniakowi wszystko w domu znajdzie swoje stałe miejsce i zamieszka tam porządek.

Jolanta Lach  

Zakup psa    Rozwój psa    Zmysły    Trening    Szkolenie szczeniaka    Utrzymanie     Finanse