Home  Aktualności  Historia  Daga  Galeria  Tapety            O rasie   Psie ABC   Socjalizacja   Pseudohodowcy      Dowcipy

   Suńka - inaczej Czarna Niania    ( w czasie odchowu szczeniąt nazywana  Ciotką) 

   Suńka jest panią w poważnym wieku, choć dokładnie nieokreślonym, niewiadomego pochodzenia i  nieznane są okoliczności jej dorastania. Możemy się jej wczesnej historii jedynie domyślać i snuć mniej lub bardziej prawdopodobne wnioski wynikające z obserwacji jej zachowań, fobii i nawyków.
Poznałam Suńkę 8 lat temu w roli autostopowiczki w okresie przedwakacyjnym. Suńka była wychudzona ale sutki znamionowały niedawne macierzyństwo. Zdesperowana, wsiadła do samochodu bez problemu ale potem przez kilka dni lęk jej nie opuszczał. Bała się własnego cienia. Powoli, powoli zaczęła się przekonywać do nas  i   nowego domu.
 

 

Jest z nami już 8 lat a mimo wszystkich dobrodziejstw jakich teraz zaznaje te chwile horroru przeżyte w młodości odbijają się czasem jak czkawka. Suńka wyznaje zasadę, że najlepszą obroną jest atak. Nieraz doznawałam przykrości z powodu jej zaczepnego charakteru. Nawykiem nieuleczalnym jest "śmietnikowe i krzakowe wyjadactwo" - być może pamiątka po głodzie jakiego kiedyś doświadczyła.
Od 2 lat na co dzień obcuje z Dagą,  co skutkuje wyraźnym złagodnieniem obyczajów. Daga nauczyła Suńkę beztroskiej zabawy i wielokrotnie w ciągu dnia przekonuje Czarną Nianię o swojej miłości i oddaniu. Suńka w zamian toleruje Dagę z jej wariackimi pomysłami i młodzieńczą energią, czasami tylko uczy ją respektu dla starszych.
Obydwie tworzą tandem wzajemnie uzupełniających się psich osobowości. Są "psiapsiółkami" na całego - nawet kośćmi potrafią się dzielić
.. 

W czasie odchowu szczeniąt nazywana Ciotką - z wyraźną zazdrością spoglądając na troskę  Dagi o swoje potomstwo szybko przyjęła rolę wyrozumiałej cioci, pozwalając szczeniakom ciągnąć za ogon i podgryzać uszy. Tolerowała ich głupotki i zamieszanie jakie tworzyły rozbrykane maluchy.

 

Póki nie pokocha się zwierzęcia część duszy pozostaje w uśpieniu   
 


\\\ Home    Historia  Daga  Galeria  Tapety            O rasie   Psie ABC   Socjalizacja   Pseudohodowcy      Dowcipy  

hodowca, webmaster - Magdalena Jeśman   tel +48 426365802  kontakt   magda.jesman@yahoo.com     
     
Domowa hodowla labradorów " Ta Bajka" w Łodzi     

statystyka