Spodziewamy się szczeniąt labradorów czarnych i biszkoptowych w maju 2017 roku  
 

 

        

        

 

       ?????!!!!!!!

Magdalena Jeśman
kom.
508 742 666
tel.
42 227 31 38
 


Ta Bajka

Hodowla

Hotel

Psi Park / SPA

Miszmasz

Kontakt


PSI ŻŁOBEK

Ciągle jeszcze niewielu właścicieli docenia rolę hodowcy, który w pierwszych tygodniach życia zapewnia szczeniętom odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju. Przedstawię program, który realizujemy w pracy ze szczeniaczkami.

Od pierwszych chwil życia oswajamy maluchy z naszym zapachem i dotykiem, od 3 dnia życia stosujemy wczesną stymulację neurologiczną, po 2 tygodniach zapoznajemy stopniowo szczenięta z różnymi dźwiękami, hałasami, powierzchniami, terenem, pomieszczeniami, ludźmi itp. aby nic co ludzkie nie było im obce i w przyszłości nic ich nie dziwiło. Rola hodowcy w temacie wczesnej socjalizacji jest nie do przecenienia. Nie wystarczy być i dać jeść bo wyrośnie mały, nieokiełznany dzikusek. Umysł szczenięcia jest chłonny więc ruszamy naszą wyobraźnię i fantazję aby wzbogacać pozytywne doświadczenia naszych maluszków.

Mamy już wieloletnie doświadczenie, dobre warunki lokalowe a przede wszystkim niesłabnącą pasję i miłość do fenomenu życia. W efekcie - do nowych domów oddajemy pieski zrównoważone, pewne siebie, stabilne emocjonalnie, odporne psychicznie, ufne i serdeczne wobec ludzi i innych zwierząt.

 Nie pozostaje, więc nic innego, jak pokazać Ci program socjalizacyjny psiego żłobka w naszej domowej hodowli labradorów Ta Bajka

 Pierwsze 3 dni

- Głaskanie podczas jedzenia
- Kilkakrotne w ciągu dnia, przenoszenie w ramach kojca
- Różne podłoża w kojcu

 4-16 dzień

- Neurologiczna stymulacja
- Głaskanie i przenoszenie
- Branie na ręce na kilkanaście sekund
- Wynoszenie na zewnątrz

 17-21 dzień

- Głaskanie, przyzwyczajanie do wszelkich manipulacji z jego ciałem, podnoszenie szczeniaka, dotykanie łap, brzucha, uszu, zaglądanie do pyszczka i oczu
- Branie na ręce na kilka minut, przenoszenie do innego pomieszczenia
- Różne dźwięki - z umiarem i z odległości, podczas jedzenia
- nowe zapachy,  rozmaite podłoża
- Wychodzenie na zewnątrz
- Głaskanie przez obcych ludzi
- Zabawa z rodzeństwem

 22-28 dzień

- Ludzie, ludzie, ludzie osobno i w grupach ( mężczyźni, kobiety, osoby starsze, dzieci, w kapeluszach, z parasolem itp..)
- kontakt ze spokojnymi i łagodnymi dorosłymi psami.
- Różne pomieszczenia
- Różne powierzchnie, podłoża
- Zapoznanie z odkurzaczem, suszarką do włosów, mikserem
- Hałasy
- samochód
- Spacer nocą
- Zabawa dużą ilością różnych zabawek, zarówno miękkich jak i plastikowych, drewnianych czy nawet metalowych, pamiętając by nie stanowiły zagrożenia dla szczeniaka
- Eliminowanie niepożądanych zachowań -np. gryzienie braci i sióstr
- Skupienie na człowieku

 29-35 dzień

- Pełen zestaw złotej dwunastki
- Ludzie, ludzie, ludzie osobno i w grupach ( mężczyźni, kobiety, osoby starsze, dzieci, w kapeluszach, z parasolem itp..)
- nowe wyzwania: przejście po kładce, wejście na schody, pod którymi widać przepaść, wejście na wagę itp
- Wizyty w nowych miejscach
- Zabawa balonem
- Różne zabawki
- Izolacja
- Nauka podstaw dobrego psiego obywatela, bezpieczna zabawa z rodzeństwem i z dorosłymi, łagodnymi  psami

 36-49 dzień

- Złota dwunastka
- nowe wyzwania: przeszkody, labirynt, itp
- Cd. poznawania  obcych ludzi
- Jazda samochodem
- Wizyty w nowych miejscach
- Nauka zabawy z człowiekiem
- Izolacja
- Kontakt z wodą

Nasza praca hodowców, włożona w szczeniaka w czasie pobytu w hodowli,  przynosi pozytywny efekt na całe jego późniejsze życie.
Proces socjalizacji zachodzi stosunkowo łatwo, ale wymaga podtrzymywania i wzmacniania przez nowego opiekuna w przeciwnym wypadku dochodzi do desocjalizacji.

Problemy zgłaszane przez właścicieli psów: lęk przed ludźmi, lęk separacyjny, agresja w stosunku do psów, gonienie rowerów, dzieci, kotów, obszczekiwanie ludzi, strach przed hałasem, odmowa wsiadania do samochodu czy wejścia do weterynarza, a nawet agresja skierowana na domowników są niczym innym jak wynikiem zaniedbań w socjalizacji szczeniąt w okresie od 3 do 16 tygodnia ich życia.

Jeśli nie masz czasu czy chęci kontynuować rozpoczętej przez nas pracy i zaprzepaścisz nasz trud, nasza rada jest prosta - NIE KUPUJ PSA !

 

 

Hodowla Ta-Bajka  jest zarejestrowana w ZKwP, jedynym stowarzyszeniu w Polsce będącym członkiem Międzynarodowej Federacji Kynologicznej - FCI. Wszystkie szczenięta z naszym przydomkiem posiadają metryki ZKwP, będące podstawą do wydania rodowodu. Nie hodujemy szczeniąt nie rodowodowych

  

NASZA HODOWLA

REZERWACJA
DZIENNIK MIOTU
ABRA Ta-Bajka

LANCJA Ta-Bajka
MAGA LU Ta-Bajka

DAGA
CZILU Ta-Bajka- reproduktor

DRUGI MIOT ABRY

PIERWSZY MIOT ABRY

PIERWSZY MIOT DAGI
DRUGI MIOT DAGI
TRZECI MIOT DAGI

WSPOMNIENIA
DLACZEGO u NAS
PSI ŻŁOBEK