?????!!!!!!!

Magdalena Je?man
tel.
42 6365802
kom.
508742666
biuro@ta-bajka.pl


Ta Bajka

Hodowla

Hotel

Psi Park

Miszmasz

Kontakt

 

Charakter / Osobowość Labradora Retrievera    

Labrador to pies bardzo łagodny, zrównoważony, przyjazny z natury, bez śladów agresywności czy lękliwości.. Nie ma problemów z podporządkowywaniem się człowiekowi, łatwo i chętnie się uczy.
Rasa- labrador retriever- wyróżnia się wdziękiem, przyjacielskością, wesołością i oddaniem. Labrador darzy sympatią wszystkich domowników, w tym także koty i inne zwierzaki. Idealny jako towarzysz dla dzieci. Jest niezwykle cierpliwy i tolerancyjny, znosi wszystkie dziecięce pomysły i zabawy. Najważniejsze dla labradora to być blisko ludzi, chętnie im służyć i być gotowym do zabawy. Ciągle chce się przypodobać panu. Nie warczy na ludzi, ale jego głębokie, donośne szczekanie może odstraszyć niepożądanych gości. Labrador nie przejawia agresji także w stosunku do obcych, ufnie podchodzi do każdego człowieka, dlatego łatwo można je skrzywdzić. Ta jego ufność i nadmierna sympatia do otoczenia powinny być chronione.
Szkolenia labrador zalicza chętnie i z łatwością, jest bardzo inteligentny, pojętny, żywej natury. Labradora nie trzeba  karać - wystarczy karcący głos pana. . Najlepsze efekty szkoleniowe osiąga się nie twardą ręką, ale poprzez chwalenie i miłość. Jest żądny akceptacji, wymaga czułości, sam odpłacając tym samym stokrotnie. Labrador posiada niejako genetyczny "pociąg" do wody. Wykąpie się w każdej wodzie, nawet w kałuży, niezależnie od pogody i pory roku. Gęsty podszerstek  labradora chroni go przed utratą ciepła. Jest wielkim miłośnikiem wody i aportu, odznacza się doskonałym węchem. Niezwykle towarzyski labrador jest jakby stworzony do pracy. To co najgorszego może go spotkać to samotność i nuda. Nie uroda labradora ale charakter zadecydował o sukcesie tej rasy jako psa rodzinnego i użytkowego. Labradory pracują w ratownictwie, policji, służbach celnych, dogoterapii, jako przewodnicy niewidomych,  oraz ze względu na doskonały węch i pasję aportowania wykorzystywane są  jako psy myśliwskie.

Wygląd labradora       Charakter labradora      Historia rasy