Najbliższy miot labradorów biszkoptowych planujemy wiosna/lato 2017
 

 

        

        

 

       ?????!!!!!!!

Magdalena Jeśman
kom.
508 742 666
tel.
42 227 31 38
 


Ta Bajka

Hodowla

Hotel

Psi Park / SPA

Miszmasz

Kontakt   

 

 PIES A CZŁOWIEK
   ( opracowanie - Andrzej Lisowski " Mój pierwszy pies" )

 ZANIM ODDASZ PSA NA SZKOLENIE         

„Jeżeli chcemy mieć w psie oddanego towarzysza i rozumnego przyjaciela, nie możemy go uczłowieczać ani traktować jako tylko materiał hodowlany. Chcąc właściwie rozumieć naszego przyjaciela, musimy respektować psie obyczaje i dopasować nasze postępowanie do psich możliwości myślenia i kojarzenia. .Aby uniknąć problemów z psem dorosłym nasze zabiegi pedagogiczne i szkoleniowe rozpoczynamy już w wieku szczenięcym. Pierwsze cztery miesiące życia to okres najintensywniejszego uczenia się naszego towarzysza. 

·          Za każdym razem, gdy szczeniak przysiadł należy chwalić go mówiąc: siad, dobry pies, gdy podejdzie - tak, dobrze, do mnie, a gdy się położy:  - waruj. Zawsze to samo słowo przy samorzutnym zachowaniu się szczeniaka połączone z pochwałą lub nagrodą doprowadzi do trwałego skojarzenia słowa-komendy z wykonywaną czynnością i oszczędzi w przyszłości tygodni tresury.

·          Chwalić malca za każdy powrót, choćby poprzedzony dwugodzinnym wymykaniem się spod ręki i kontroli. Karanie w takiej sytuacji kojarzyło by się szczenięciu nie z ucieczką, a z powrotem.

                                                                   DALEJ

 

  Zakup psa    Rozwój psa    Zmysły    Trening    Szkolenie szczeniaka    Utrzymanie     Finanse