Hotel dla Psów, Hodowla labradorów
Ta Bajka

tel. 42 636 58 02
kom. 508 742 666

Mamy szczeniaki - biszkoptowe labradory  rodzice  galeria   rezerwacja
Zobacz koniecznie bogatą galerię zdjęć z życia szczeniaczków

 


FILMOWA GALERIA


HOME

HOTEL
AKTUALNOŚCI

HODOWLA
ABRA

LANCJA
MAGA

DAGA
CZILU-reproduktor


KONTAKT
 

AKTUALNY MIOT

PIERWSZY MIOT ABRY

PIERWSZY MIOT DAGI
POTOMSTWO DAGI

DRUGI MIOT DAGI
TRZECI MIOT DAGI

GALERIA
archiwalna
GALERIA
GALERIA MIOT 2014

GALERIA MIOT 2015

 


RASA LABRADOR

SPRAWDŹ CZY LABRADOR TO PIES DLA CIEBIE.  TEST

 

RASOWY=RODOWODOWY 


VADEMECUM O PSACH

PSIE ABC

DOWCIPY O PSACH
TAPETY
LINKI

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

 

 

 Ta Bajka
hodowla domowa psów
rasy labrador retriever
  kontakt

 
 

BAJER

 

BANDŻO

 

BINGO

 

 

BEST

Miło nam poinformować, iż wszystkie maluszki  znalazły wspaniałe i kochające domy. Jesteśmy z nich bardzo dumni i życzymy naszym szczeniakom oraz ich nowym właścicielom mnóstwa radości i wielu pięknych, wspólnie spędzonych chwil.

BASTA

BEKSA

BIRMA

BISIA

BRAWA

 

 

 

7,8 tydzień życia szczeniaków.

   

   

Jesteśmy pełni podziwu dla naszych maluchów. Z wielką radością stwierdzamy że nasze pociechy są
      -rozważne i nieustraszone
      -ufne wobec ludzi i innych psiaków
      -zrównoważone i skore do zabawy.
Wszystkie jak "jeden mąż" są wielkimi łakomczuchami. Natychmiast przybiegają na wołanie, kojarząc je ze smacznym jedzonkiem.

6 tydzień życia szczeniaków.

    

Maluchy rozrabiają jak dzikie zające. Harce przerywane są słodkim snem. Bawią się już nie zadając sobie bólu. Uwielbiają nasze pieszczoty. Odważnie zapatrują się na wszelkie nowości. Obserwacja maluchów i bycie z nimi to sama rozkosz.

5 tydzień życia naszych małych bąbli

            

Dagusia przestała karmić swoje dzieci. Maluchy brykają i bawią się na całego. No, ale czas nastał na poważną naukę i to jednej z najważniejszych umiejętności. Szczeniaczki uczą się kontroli gryzienia. Lekcje bywają bolesne, szczególnie gdy brat ciągnie za ucho czy ogon, ale dzięki temu szczenięta uczą się, że jeśli któreś zapiszczy to czas przestać, bo to boli. Cała nauka odbywa się pod ścisłą kontrolą mamusi, która w razie potrzeby może interweniować.

Czwarty tydzień życia naszych małych labradorów

     

Jest coraz weselej ... 

 

Maluchy radośnie machają ogonkami i zaczynają biegać. Podgryzają się wzajemnie i badają otoczenie łapiąc to za nogawkę, to za ogon brata. Niektóre popiskują, inne odważnie szczekają 
i powarkują we wspólnych harcach. Nabrały już trochę wprawy w jedzeniu i nie robią przy tym tyle bałaganu, co jeszcze tydzień temu. „Za potrzebą” część z nich udaje się już na pieluchę, co wprawia nas w zachwyt. Dzieciaczki zostały odrobaczone. W naszym domu mieszka dziewięć ślicznych, cudownych powodów do radości.


Trzeci tydzień życia szczeniaczków

        

Oj działo się, działo…

Nasze maluchy już widzą i słyszą. Kiedy tylko pojawia się ktoś z nas, w legowisku zaczyna się zgiełk jak na targowisku. Bobasy zwracają uwagę na rodzeństwo, śledzą oczkami mamusię i nas oraz bacznie przysłuchują się różnym nowym dźwiękom. Zaczynają tuptać i zwiedzać najbliższe otoczenie. Cudownie jest oglądać ich pierwsze nieporadne zabawy. Maluchom wyrzynają się pierwsze ząbki.
Po 3 tygodniach szczenięta doczekały się pierwszego stałego pokarmu a właściwie rozmoczonej papki ze specjalnej karmy dla szczeniaków. Pierwsze próby jedzenia są przezabawne. Dzieciaki robią przy tym mnóstwo bałaganu i całe się brudzą.

Dagunia już nie będzie musiała wylizywać brzuszków. Jesteśmy dumni z pierwszych samodzielnych kupek.

Drugi tydzień życia szczeniąt

         

Przypisaliśmy imiona naszym maluszkom. BAJER, BINGO, BODY,  BANDŻO---BONA, BISIA, BEKSA, BRAWA, BASTA
Szczeniaczki nadal cały swój czas poświęcają na jedzenie i spanie. Przy Daguni zawsze jest ruch i gwar jak na pchlim targu. Maluchy rozpychają się i rywalizują miedzy sobą o najlepsze miejsca przy mleczku, którym mamuśka ich sowicie obdziela. Jesteśmy przy każdym karmieniu, pilnując aby wszystkie szczenięta najadały się do syta.
Maluchy już nieporadnie chodzą, utrzymując ciężar swojego ciała na czterech łapkach. Niebawem otworzą oczy, zobaczą nas, swoje rodzeństwo i oczywiście troskliwa mamuśkę. Uszy też usłyszą nasze głosy, pełne ciepła, miłości i zachwytu.

Pierwszy tydzień życia szczeniąt po porodzie
 
        

Nowo narodzone szczenięta są ślepe i głuche natomiast zmysł węchu i dotyku mają dobrze rozwinięty , dzięki czemu potrafią odnaleźć sutek matki. Szczeniaki rodzą się z umiejętnością ssania i podążania za ciepłem ciała mamuśki karmicielki.
Nasza Dagunia doskonale wyczuwa potrzeby swoich dzieci, poświęcając im uwagę dzień i noc. Pomagamy jej jak tylko możemy, dopilnowując aby każde maleństwo najadało się do syta. Dadze zapewniamy wysokobiałkową dietę, dzięki czemu jej mleko jest pożywnie dla maluchów.

Noworodki nie mają wykształconych mechanizmów termoregulacji,
dlatego temperatura pomieszczenia gdzie przebywają szczenięta w pierwszym tygodniu ich życia musi wynosić 30°C. Pokój szczeniaczków dogrzewamy specjalnymi promiennikami aby maleństwa czuły się komfortowo.
 

 
 

Mama - labrador retriever - DAGA z Tureckich Stoków. Wszystko o Dadze 
( rodowód, wystawy, dyplomy )

Tata- labrador retriever - LIBRA D'OR WIST AND TWIST ur. 08.04 2008r. TWIST ma rodowów rosyjski. Był wielokrotnie wystawiany przez Tatianę Michalczuk, zdobywając same doskonałe oceny, złote i srebrne medale.

Sędziowie pisali o jego pięknej głowie, doskonałych kończynach, bardzo dobrym ruchu, wystarczająco dobrej, mocnej kości. Oceniono TWISTA jako psa eleganckiego, o dobrych proporcjach, typowej psychice i temperamencie. Zobacz Karty oceny TWISTA z wystaw

KIELCE ( 2008)   ZABRZE ( 2009)   NOWY DWÓR MAZOWIECKI ( 2009)   PIOTRKÓW TRYBUNALSKI ( 2010 )

                     

DAGA                                                                       TWIIST

                                                                                          GALERIA ZDJĘĆ WISTA AND TWISTA

    Nasza Dagunia była już dwukrotnie mamuśką udanego potomstwa. Jest niezwykle opiekuńcza, troskliwa, spisuje się na złoty medal w macierzyńskich powinnościach. Zobacz nasze dokumentacje z poprzednich miotów.

Pierwszy miot  2008 rok.

Drugi miot 2010 rok

 

Twist jest dumą Pani Tatiany Michalczuk, prowadzącej hodowlę Synesthia. Jest niezwykle przyjacielski, serdeczny w kontaktach, rodzinny jak na labradora przystało. Jest kochliwym romantykiem ale już w swoim młodym wieku trzykrotnie został ojcem zdrowych, silnych szczeniąt.